piątek, 13 kwietnia 2012

MY INSPIRATIONS - STREET STYLE

Od kiedy pamiętam pociągali mnie ludzie niebanalni,tacy,którzy się wyróżniali i dobrze się z tym czuli.  Niebanalni w sposobie bycia,poglądach,oryginalni,swobodnie myślący,odrzucający stereotypy i konwenanse. Odważni,którzy nie bali się odróżniać od reszty tłumu. Tacy którzy szli na przekór,pod prąd. Myślę,że niebanalna osobowość człowieka przejawia się w jego wizerunku zewnętrznym. Ludzie wolni mentalnie i kreatywni zwykle przejawiają te cechy również w sposobie ubierania się,jest to jedna z form wyrażania siebie. Zazwyczaj wyglądają nietuzinkowo,bo tak,jak kreatywne i pełne pomysłów mają życie,tak pasjonująco wyglądają na zewnątrz.
Na ulicy co dzień widzę pięknie i gustownie ubrane dziewczyny,kobiety,a nawet mężczyzn. Może i przyciągają wzrok,ale tak naprawdę często nie ma w ich ubiorze nic,co mogłabym zapamiętać,nie ma też nic co zapiera dech w piersi i wzbudza zachwyt,praktycznie wszystko jest takie samo,oklepane,podobne jedno do drugiego,co sprawia,że wszystko się rozmywa i jak dla mnie nie ma tam ani charakteru,ani charyzmy.  Rzeczy różnią się tylko praktycznie kolorami i to niezbyt intensywnie,aby się czasem nie rzucać w oczy,nie wyróżniać. Może dlatego,że w naszym społeczeństwie jest brak poszanowania dla odmienności,stad też brak na nią odwagi w ludziach. Ale muszę przyznać,że w Polsce coraz częściej,w większych miastach można zauważyć większe zróżnicowanie stylu ubierania się wśród ludzi na ulicy.
A mnie niesamowicie inspiruje moda ulicy. Każdy napotkany człowiek niesie ze sobą coś innego,inny pomysł,a jak wiadomo,ludzie ludzi inspirują.
Dlatego kocham second handy,bo znajduję tam rzeczy inne,niż w sklepach,pojedyncze sztuki,czasem już z całkiem zamierzchłych czasów,które lubię wskrzeszać na nowo i przywracać je do "życia".
Chcę Was i siebie zachęcić do odważnego wyrażania siebie poprzez strój. Do realizacji swoich odzieżowo-wizerunkowych pragnień.
Ja właśnie zaczynam łamać stereotypy i w tej kwestii. Nie chce mi się juz rozmieniać na drobne i próbować zadowolić wszystkich napotkanych przechodniów swoim grzeczno-nudnym wyglądem,aby to czasem ktoś nie zarzucił mi braku gustu,nieznajomości wiodących trendów w sieciówkach lub ocierania się o kicz. Nie ma czegoś takiego jak kicz w modzie,niech każdy wyraża się tak,jak ma na to ochotę,nie zarzucajmy na siebie homonta. Czas na zmiany! Do dzieła! Razem damy radę:)
Spójrzcie poniżej,to moje osobiste inspiracje,wspaniałe:)


Taylor Tomasi Hill- jest niesamowita,uwielbiam jej styl,szalenie inspirująco na mnie wpływa:)

Genialne zestawienie,bardzo w moim guście. Podoba mi się.
Cudny sweterek z kermitem.
Joanna Hillman.
Fotki głównie pochodzą stąd

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chętnie przeczytam to,czym chcesz się podzielić:)